شرکت فناوری اطلاعات ناواکو

«کارخانه نوآوری» میزبان نوآوران حوزه مسکن و ساختمان

10 دی 1398

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن هیبنا، این جشنواره با حضور جمعی از مدیران حوزه مسکن و ساختمان از جمله ابوالقاسم رحیمی انارکی مدیرعامل بانک مسکن و مجتبی عزیزیان عضو هیات مدیره بانک مسکن صبح دیروز در محل کارخانه نوآوری واقع در منتهی‌الیه غربی تهران کار خود را آغاز کرد.
پروفسور بهرخ خوشنویس، دانشمند و استاد ایرانی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی نیز به عنوان رییس کمیته داوران در جشنواره ملی نوآوری در حوزه ساخت و ساز در جمع تیم‌های حاضر در این همایش و علاقمندان به اطلاع از آخرین نوآوری‌ها در حوز ه مسکن و ساختمان سخنرانی نمود.
شرکت توسعه خدمات کارآفرینی مسکن که از شرکت‌های متعلق به بانک مسکن  است، این جشنواره را با رویکرد ایجاد فضای تعاملی بین افراد نوآور با بازار مسکن و شهرسازی کشور برگزار کرده و طی فراخوانی محصولات و ایده‌های نوآورانه در فرآیند تبدیل به محصول در حوزه‌های سبک‌سازی سازه، ارزان‌سازی مصالح ساختمانی، هوشمندسازی نوین، انرژی در ساختمان، مدیریت زمان پروژه، مدیریت ساخت، طراحی داخلی و تاسیسات نوین را شناسایی کرده است.
۵۴
نفر در این جشنواره پذیرفته شده‌اند که این پذیرش پس از طی یک مرحله داوری و تایید اصالت محصول تولید شده صورت گرفته است و طی سه روز برگزاری این رویداد از ۹ تا ۱۱ دی ماه، از غرفه رایگان برای معرفی و عرضه محصول خود برخوردار می‌شوند و افزون بر این می‌توانند از طیف متنوعی از خدمات ارایه شده به شرکت‌کنندگان از جمله برگزاری کارگاه‌های متنوع و خدمات مشاوره، به صورت کاملا رایگان استفاده کنند.
یکی از مهمترین خدمات ارایه شده به شرکت‌کنندگان در این جشنواره، خدمات مشاوره است. بسیاری از صاحبان ایده و محصول از فنون مذاکره با سرمایه‌گذاران بی‌اطلاع هستند که این فنون به آنها آموزش داده خواهد شد. همچنین گروهی از افراد به آموزش در زمینه دانش‌بنیان شدن محصول نیازمند هستند که پروسه این موضوع و نیز مزایای حاصل از ثبت یک شرکت به عنوان مجموعه دانش‌بنیان برای شرکت‌کنندگان تشریح خواهد شد. از دیگر خدمات مشاوره قابل ارایه به شرکت‌کنندگان در این جشنواره نیز می‌توان به آشنایی با فرآیند ثبت اختراع و پیش‌نیازهای این موضوع اشاره کرد.
این رویداد سه روز در کارخانه نوآوری واقع در محدوده میدان آزادی که اولین شعبه پارک فناوری پردیس و یک اکوسیستم ویژه فعالیت استارت‌آپ‌هاست، برگزار می‌شود. شرکت در این جشنواره و بازدید از غرفه‌ها برای عموم علاقمندان آزاد و رایگان است اما برای شرکت در نشست‌های تخصصی و کارگاه‌هایی که در این جشنواره برگزار می‌شود، باید اقدام به ثبت‌نام و پرداخت هزینه کنند. سایتhttp://maxelerator.ir/   به منظور کسب اطلاعات بیشتر در اختیار علاقمندان قرار دارد.
کارگاه تبلیغ‌نویسی با حضور فرهود وثوقی در ساعت ۱۳ روز نهم دی برگزار خواهد شد و در روز دوم جشنواره برابر دهم دی نیز، کارگاه مدل‌سازی اطلاعات ساختمان (BIM) در ساعت ۱۱ ، کارگاه مبانی دیجیتال مارکتینگ با حضور بهنام کشانی در ساعت ۱۳ و نیز کارگاه مارکتینگ با ابزار اینستاگرام با حضور علیرضا کاظم‌زاده در ساعت ۱۳ برگزار خواهد شد. در سومین روز این جشنواره مصادف با ۱۱ دی نیز کارگاه همگام با مشتری، همراه با نوآوری در ساعت ۱۱، کارگاه محتوای وبسایت با حضور پارسا کاکویی در ساعت ۱۳ و کارگاه بهینه‌سازی فضای داخلی با حضور ملیکا میرمیران در ساعت ۱۵ برگزار خواهد شد.
رویداد نامبرده با رویکرد شناسایی محصولات نوآورانه، مختص کسب و کارهای نوپاست. محورهای این دور از جشنواره براساس میزان تاثیرگذاری در سبک سازی و کاهش قیمت تمام شده ساختمان، پس از شناسایی شاخص‌های موثر در بالا رفتن قیمت نهایی ساخت انتخاب شده‌ است.