درباره ما

شرکت فناوری اطلاعات ناواکو به عنوان تنها شرکت حوزه فناوری اطلاعات بانک مسکن و بازوی اجرایی این بانک، وظیفه تولید نرم­‌افزارهای ستادی و استراتژیک را بر عهده دارد. این شرکت تأمین‌­کننده سامانه­‌های بانکی، مشاوره و اجرای طرح­‌های امنیتی شبکه، زیرساخت و دیتاسنتر، طراحی و توسعه نرم­‌افزارهای تخصصی و ارائه راه‌­حل­های جامع بانکداری الکترونیکی و سنتی به بانک مسکن است. شرکت ناواکو همچنین فعالیت­‌های گسترده­ای را در حوزه­‌های ETC، کربنکینگ، PSP گری، دستگاه کارتخوان، کیوسک بانکی و… انجام می­‌دهد.

ناواکو از سال ۱۳۸۷، با تغییر فعالیت کاری و ورود به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بانکی، محصولات و خدمات نوینی همگام با جدیدترین فناوری­­‌های روز دنیا را به تمامی مخاطبین شرکت ارائه نموده است. شرکت ناواکو همواره تلاش داشته است تا بالاترین کیفیت را متناسب با نام ناواکو، به نیازهای مشتریان و مخاطبین و پاسخ دهد، چرا که ارزشمندترین هدف شرکت ناواکو، جلب رضایت مشتریان آن است.

شرکت ناواکو با بیش از ۳۰ شعبه فعال در سراسر کشور، برخورداری از ۶۰۰ نفر نیروی متخصص و همچنین اخذ مجوزهای گوناگون از معتبرترین سازمان‌­های داخلی و بین‌المللی، یکی از شرکت­‌های پیشرو در حوزه فین­‌تک­ها بشمار می­‌رود. این شرکت در سال ۱۴۰۰ با معرفی دو اپلیکیشن اُبانک و ناپ، و ورود به حوزه­‌های مهم صنعت بانکداری و پرداخت مانند، نئوبانک و پرداخت الکترونیک دامنه مشتریان خود را از بانک مسکن فراتر برده است. همچنین این شرکت، درگاه دیجیتال دو پورت به نام اُکانکت را طراحی و روانه بازار کرده است که با ثبت آن در جشنواره نوآوری­‌های برتر، دستاورد بزرگی در زمینه تخصصی شرکت محسوب می­‌شود.

جایگاه شرکت

شرکت فناوری اطلاعات ناواکو در حال حاضر در میان برترین شرکت­‌های حوزه بانکداری و پرداخت کشور نامی شناخته­‌شده و آشنا بوده و با رونمایی از محصولات اُبانک و ناپ قصد دارد تا در اذهان عمومی نیز جایگاه مناسب خود را پیدا کند. ناواکو در رتبه‌­بندی و احراز صلاحیت شرکت­‌های انفورماتیکی، در تولید و پشتیبانی نرم­‌افزارهای سفارش مشتری و شبکه داده‌­های رایانه­‌ای و مخابراتی رتبه نخست را داراست و در مشاوره و نظارت بر اجرای طرح‌­های انفورماتیک و فناوری اطلاعات و ارتباطات رتبه دوم را به دست آورده است.

ناواکو عضو انجمن انفورماتیک ایران و سازمان صنفی رایانه‌­ای استان تهران می­‌باشد و نیز دارای گواهی­‌های تأیید و ثبت نرم­‌افزارهای سامانه­‌های پایاپای، مبادلات پایاپای الکترونیکی سما، متمرکز اتاق پایاپای، متمرکز ذینفعان، ثبت شناسه شیء و گواهینامه رتبه سیمین طرح ملی رتبه­‌بندی کارت­‌های بازرگانی می‌­باشد.

 

اهداف ناواکو

 • توسعه بازار هدف ناواکو به افقی فراتر از گستره مشتریان بانک مسکن
 • ایجاد بسترها و زمینه­‌های دستیابی به بانکداری دیجیتال
 • ارتقاء کارکرد شرکت برای حضور در تمامی عرصه‌­های فناوری اطلاعات و ارتباطات بانکی
 • سرمایه­‌گذاری و کسب درآمد با استفاده از ظرفیت‌­های نهفته در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بانکی

چشم­ انداز ناواکو

چشم­‌انداز ناواکو، کامیابی و سربلندی در حوزه­­‌های نوین فناوری اطلاعات و ارتباطات بانکی و چالش­‌های مرتبط با آن و نیز قرارگیری در بین شرکت­‌های نمونه کشوری و بین‌المللی با ارائه محصولات و خدمات نوآورانه.

مأموریت ناواکو

برنامه­‌ریزی و سیاست­گذاری در راستای حضور قدرتمند و مؤثر در بازار رقابتی هدف و تولید و نوآوری در ارائه محصولات با تکیه بر فناوری­‌های روز جهت جلب رضایت مشتریان.

راهبردهای ناواکو

 • تعامل با شرکت­‌های فعال در حوزه مشترک کاری با برگزاری سمینارها، وبینار و کارگاه‌­های مشترک
 • حضور فعال در نمایشگاه‌­ها و رویدادهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بانکی
 • بکارگیری ایده­‌ها و پیشنهادات خلاقانه و مبتکرانه برای اجرای پروژه‌­های نوآورانه
 • استفاده از زمینه‌­ها و بسترهای تبلیغاتی برای شناساندن برند به گروه مخاطبین هدف
 • استفاده از نیروهای متخصص، متعهد و متبحر در شرکت
 • ارتباط مداوم و مستمر با مراکز علمی و دانشگاهی معتبر کشور
 • تولید محصولات و خدمات نوین در حوزه­‌های نوورود
 • سیاست‌­گذاری برای ورود در تمامی حوزه­‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات بانکی