شرکت فناوری اطلاعات ناواکو

برگزاری همایش با محوریت صنعتی سازی

26 دی 1401

اولین همایش مسکن، ایمنی و صنعتی سازی به همت گروه مالی بانک مسکن و همکاری دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش واحد روابط عمومی، اولین همایش مسکن، ایمنی و صنعتی سازی با حضور مدیران ارشد بانک مسکن و شرکت‌های زیرمجموعه با همت گروه مالی بانک مسکن و همکاری دانشگاه آزاد اسلامی در سالن همایش کتابخانه دکتر حبیبی دانشگاه علوم و تحقیقات برگزار شد. در این همایش که به مناسبت سالروز فاجعه انسانی زلزله بم و روز ایمنی در برابر زلزله برگزار شد، دکتر عسکری، سرپرست بانک مسکن ضمن اشاره به موقعیت حساس ایران از نظر وجود گسل‌های زلزله خیز و با تأکید بر ضرورت ایمنی در ساخت و سازها گفت: « ایمنی جزء اصول موضوعه است و هر بنایی در هرجای کشور ساخته می‌شود باید استانداردهای لازم را کسب نماید. یکی از راهبردهای مهم در آینده ایجاد پلتفرمی برای صنعتی‌سازی در کشور است و باید فرصتی فراهم گردد تا ایده‌های و الگوهای جدید در حوزه ساختمان جهت نیازمندی‌های اقتصاد کشور بکار گرفته شود.»

جواهری، رئیس هیئت مدیره گروه مالی بانک مسکن نیز گفت: «صنعت ساختمان، موتور محرک اقتصاد کشور و زمینه‌ساز اشتغال پایدار به صورت مستقیم و غیر مستقیم و تأمین کننده حدود یک سوم از گردش مالی کشور است. زلزله در ایران محتمل نیست، قطعی است، پس باید صنعتی سازی را که باعث کاهش هزینه‌ها، افزایش کیفیت و ایمنی می‌شود را در کشور پیاده‌سازی کنیم.»

او ضمن تأکید بر تفاوت دو مقوله صنعتی سازی و انبوه سازی گفت: « اصطلاح صنعتی‌سازی ساختمان برای توصیف و دربرگرفتن مفاهیم مدولارسازی، پیش‌ساخته سازی و مونتاژ به کار می‌رود. صنعتی سازی در دنیا در پنج سطح تولید قطعات پیش ساخته، مکانیزاسیون، اتوماسیون، رباتیک و تولید مداوم صنعتی است که در ایران ما در ابتدای سطح دوم هستیم. جهت رسیدن به سطوح بالاتر، یکپارچه‌سازی مدیریت کلان کشور در راستای صنعتی سازی و تأسیس سازمانی مجزا، امری ضروری است.»